Koncentraty barwiące i dodatki modyfikujące do tworzyw sztucznych

Koncentraty barwiące i dodatki modyfikujące do tworzyw sztucznych

Koncentraty barwiące i dodatki modyfikujące do tworzyw sztucznych

Koncentraty barwiące i dodatki modyfikujące do tworzyw sztucznych


Koncentraty barwiące i dodatki modyfikujące do tworzyw sztucznych

Znajdą tu Państwo kilka słów na temat historii naszej firmy oraz aktualnej działalności


czytaj więcej

Oferujemy koncentraty barwiące do różnych rodzajów tworzyw sztucznych


czytaj więcej

Oferujemy bardzo efektywne i najwyższej jakości dodatki modyfikujące do tworzyw sztucznych


czytaj więcej

Zamówione towary trafiają do naszych klientów w możliwie jak najkrótszym czasie


czytaj więcej

DODATKI DO TWORZYW SZTUCZNYCH

Oferujemy bardzo efektywne i najwyższej jakości dodatki modyfikujące :dodatki do tworzyw sztucznych dodatki do tworzywa sztucznego dodatek do tworzywa sztucznego do wyrobu folii dodatki poprawiające właściwości polimeru stabilizator uv do folii antystatyk do folii dodatek do tworzywa sztucznego barwniki do tworzyw sztucznych

DODATKI DO TWORZYW

 • POŚLIZG - środek poślizgowy stosowany głównie przy produkcji wszelkiego rodzaju wyrobów foliowych, eliminuje sklejanie folii. Redukuje tarcie między polimerem i ekstruderem, zapobiega przywieraniu rękawa do rolek i ułatwia wytłaczanie.
 • POŚLIZG + ANTYBLOK - środek o podobnym działaniu jak POŚLIZG z dodatkiem antybloku, zapobiegający sklejaniu przylegających warstw folii.
 • ANTYBLOK - dodatek zapobiegający przywieraniu folii. Ułatwia separację warstw. Opakowania foliowe wyprodukowane z tym dodatkiem łatwo się otwierają. Stosowanie standardowych antybloków wpływa negatywnie na transparentność folii. W naszej ofercie posiadamy antyblok który ma doskonałe właściwości optyczne, folia wyprodukowana z naszym antyblokiem będzie przeźroczysta.
 • ANTYPOŚLIZG - środek powodujący stępienie powierzchni wyrobów foliowych. Niezbędny do produkcji worków foliowych PE przeznaczonych do składowania. Niweluje własności poślizgowe , przez co ułatwia nadruk.
 • ANTYSTATYK - modyfikator zmniejszający oporność powierzchniową, co ma na celu wyeliminowanie gromadzenia się kurzu. Produkty wyprodukowane z antystatykiem będą dłużej czyste. Stosowanie dodatku pozwala ograniczyć lub wyeliminować ładunki elektrostatyczne powstałe w procesie przetwórstwa, minimalizując ryzyko iskrzenia.
 • POCHŁANIACZ WILGOCI - zalecany szczególnie do tworzyw wtórnych, przemiałów i regranulatów. Pochłania wodę zawartą w granulatach i odgazowuje tworzywo. Podczas produkcji folii eliminuje pojawiające się charakterystyczne zmiany tzw. łuski.
 • UV STABILIZATOR - zabezpiecza tworzywo przed degradacją promieniami UV, stosowany głównie do produktów wystawionych na działanie słońca. Wykorzystywany przy produkcji folii rolniczych i budowlanych, mebli ogrodowych, krzesełek stadionowych.
 • UV ABSORBER - chroni zawartość opakowania przed promieniowaniem UV. Zachowuje świeżość i wydłuża okres przydatności do spożycia, świeżej żywności w opakowaniach foliowych.
 • MODYFIKATOR MFI - dodatek zwiększający współczynnik płynięcia MFI. Podniesienie MFI jest często jedynym sposobem zagospodarowania surowca, o zbyt niskim współczynniku płynięcia. Przydatny przy produkcji z regranulatów i przemiałów, elementów cienkościennych, dużych gabarytowo produktów, o długich drogach płynięcia.
 • MATUJĄCY - to środek eliminujący połysk powierzchni elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Daje efekt zmrożenia.
 • ROZJAŚNIAJĄCY - zawiera wybielacz optyczny używany w celu wzmocnienia intensywności i wydłużenia wyglądu powierzchni koloru białego.
 • PURGE - środek do czyszczenia układu uplastyczniającego wytłaczarek i wtryskarek. Pomocny również przy drastycznej zmianie kolorów produkowanych elementów. Skutecznie usuwa pozostałości pigmentu i osadów z powierzchni ślimaka, cylindra i głowicy bez tworzenia zarysowań. Podczas zastosowania nie wymaga zatrzymania linii produkcyjnej.
 • PROCESSING - środek tworzący stałą fluoropolimerową, poślizgową warstwę pokrywającą cylinder, ślimak i dyszę. Tym samym redukuje naprężenia pomiędzy powierzchniami metalu i stopionego polimeru, co umożliwia łatwiejszy przepływ tworzywa przez ekstruder. Korzyści ze stosowania processingu to: ograniczenie tworzenia się osadu na ściankach głowicy, możliwość zmniejszenia ciśnienia na głowicy i obrotów ślimaka, zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, zwiększenie wydajności ekstrudera, podniesienie jakości uzyskiwanych powierzchni.
 • ANTYUTLENIACZ - zapobiega utlenianiu się polimerów, ogranicza degradację tworzywa podczas procesu przetwórstwa. Chroni przed powstawaniem osadów i zanieczyszczeń w cylindrze i na głowicy. Bardzo przydatny przy wytłaczaniu folii na bardzo niskich temperaturach. Eliminuje powstawanie tzw. żeli podczas produkcji folii.
 • UNIEPALNIACZ - modyfikator redukujący palność tworzyw sztucznych. Ma za zadanie spowalniać proces spalania, redukować kapanie płonącego tworzywa oraz emisję dymu. Niezbędny do produkcji wyrobów elektrycznych i wyposażenia obiektów użyteczności publicznej.
 • ANTYFOG - dodatek antyzamgleniowy. Polecany do folii z przeznaczeniem do przechowywania produktów żywnościowych oraz do folii ogrodniczych. Dodatek zapobiega gromadzeniu się skraplającej pary wodnej na powierzchni folii, co pozostawia ją transparentną.
 • SPIENIACZ - jego zadaniem jest eliminowanie zapadów powstających w wyniku skurczów wtórnych.
 • POCHŁANIACZ ZAPACHU - niezwykle mocno absorbuje i neutralizuje nieprzyjemny zapach zawarty w tworzywach pochodzących z recyklingu. Zwiększenie zużycia tworzyw wtórnych pochodzących z recyklingu, jest dużym krokiem w redukcji zanieczyszczenia środowiska.
 • HOMOGENIZATOR POLIMERÓW - dodatek umożliwiający ponowne przetworzenie folii barierowych (np. PE/EVOH, PE/PA, PE/PA/EVOH, PE/PET) pochodzącej z wysypisk śmieci w wysokiej jakości przemiał, z którego można ponownie produkować dobrej jakości folie. Jest to skuteczny sposób dla uzyskania korzyści z wielowarstwowej folii barierowej. Minimalizuje to wpływ opakowań barierowych na środowisko i pomaga zmniejszyć ilość śmieci na wysypiskach komunalnych.
 • FRESH - wydłuża okres trwałości świeżej żywności w opakowaniach foliowych przez przechwytywanie części etylenu wydzielanego przez owoce i warzywa.
 • ANTYBAKTERYJNY - jest dodatkiem przeciwdrobnoustrojowym na bazie srebra. Zapewnia doskonałą, trwałą ochronę przed namnażaniem się szerokiej gamy szkodliwych mikroorganizmów dzięki blokowaniu przyrostu bakterii i spowolnieniu mnożenia się grzybów, przeciwdziałając tworzeniu się szkodliwych warstw biologicznych. Dodatek zachowuje wysoką skuteczność nawet przy niskim dozowaniu. Nie zmienia wyglądu i właściwości fizycznych końcowego opakowania. Zapewnia bezpieczne środowisko, eliminując ryzyko zatrucia pokarmowego i chroniąc ludzi przed szkodliwymi bakteriami i związanymi z nimi chorobami.
 • NIEBIESKI rPET - dodatek poprawiający estetykę przeźroczystych butelek rPET pochodzących z recyklingu. Zwiększa atrakcyjność opakowania przez nadanie świeżego, jaśniejszego, niebieskawego odcienia.
 • ZIELONY rPET - dodatek poprawiający estetykę przeźroczystych butelek rPET pochodzących z recyklingu. Zwiększa atrakcyjność opakowania przez nadanie świeżego, jaśniejszego, zielonkawego odcienia.
 • WYPEŁNIACZ KREDOWY - pozwala w znacznym stopniu obniżyć koszty produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, bez obniżania jakości produktu. Można z powodzeniem stosować je do wtrysku, rozdmuchu oraz wytłaczania. Przykładowe zastosowania to: folie LDPE, HDPE, artykuły AGD, opakowania jednorazowe, akcesoria budowlane, akcesoria ogrodowe.
BIURO HANDLOWE

A.BANACH

ul. Beniowskiego 5/16
83-000 Pruszcz Gdański

+48 600 004 734
biuro@abanach.pl

www.abanach.pl